930 x122 grota rece

baschet

BCM U, ÎNFRÂNGERE LA SCOR

În ciuda susținerii de care s-au bucurat din partea suporterilor, baschetbaliștii piteștenii nu au reușit în această seară să repete prestația bună de ieri. Au pierdut categoric cel de al patrulea și ultimul meci cu BC Mureș Târgu Mureș din play-off-ul Ligii Naționale de baschet masculin, faza sferturilor de finală.

Citiți și: Meci decisiv la Pitești Arena! Nu rata!

Oaspeții au câștigat în Sala Sporturilor din Pitești cu 80-52. Evoluția scorului pe sferturi a fost următoarea (BCM U-BC Mureș): 11-25, 16-20, 15-13 și 10-22. Amintim că în urmă cu o săptămână mureșenii s-au impus în ambele partide jucate pe teren propriu (76-71 și 80-69). Aseară elevii lui Hristu Șapera obținuseră victoria cu 84-79.

Cu 3 meciuri câștigate din 4 mureșenii merg mai departe în semifinalele Ligii Naționale de baschet masculin. (Foto: Arhivă)

Citiți și: Senzație! Va fi spectacol mâine în Pitești

NOR CURIER 555×222