New Profesional Consult 930 x 122

baschet

bcm_pitesti_start

BCM U A STINS GAZUL!

În Mediaș s-a încheiat în urmă cu puțin timp CS Gaz Metan-BCM U Pitești, meci din Liga Națională de baschet masculin. Înaintea partidei din această seară elevii lui Hristu Șapera ocupau locul 9 în clasament, cu 36 de puncte, în timp ce gazdele erau pe 11, cu 32 de puncte.

Citiți și: Meci decisiv la Pitești Arena! Nu rata!

Meciul a avut un final incendiar. A fost nevoie de o repriză de prelungiri de 5 minute pentru stabilirea învingătorilor. La capătul timpului regulamentar de joc scorul a fost 75-75 (gazde-oaspeți: 23-22, 16-15, 12-21 și 24-17). Prelungirile au fost dominate de piteșteni (15-9), care s-au impus astfel cu 90-84.

Amintim că etapa trecută BCM U a învins în Pitești pe SCM U Craiova cu 82-61.

Citiți și: Senzație! Va fi spectacol mâine în Pitești

NOR CURIER 555×222