Donaris 930 x 122

baschet

MECI CU FINAL SPECTACULOS!

În această seară BCM U Pitești a disputat un nou joc în Liga Națională de baschet masculin, meci încheiat în urmă cu puțin timp.

Citiți și: Meci decisiv la Pitești Arena! Nu rata!

Elevii lui Hristu Șapera au întâlnit în deplasare pe BC Mureș Târgu Mureș. La sfârșitul timpului regulamentar de joc scorul a fost 90-90, mureșenii egalând cu două secunde înainte de final (pe sferturi, evoluția scorului a fost următoarea – gazde-oaspeți: 22-29, 26-18, 19-23, 23-20). Au urmat prelungirile (un extra time de 5 minute), în urma cărora piteștenii s-au impus cu 105-98.

Înaintea partidei de astăzi BCM U Pitești ocupa locul 9 în clasamentul Ligii Naționale, cu 23 de puncte, iar BC Mureș Târgu Mureș – locul 5, cu 26 de puncte.

Citiți și: Senzație! Va fi spectacol mâine în Pitești

Etapa trecută piteștenii au câștigat pe teren propriu în fața ploieștenilor de la CSU Asesoft Ploiești, scor 86-82.

NOR CURIER 555×222