EcoMoto 930×122

arad

S-A ÎNCHEIAT UTA-FC ARGEȘ. BUCURIE ALB-VIOLETĂ

S-a încheiat UTA-FC Argeș. Bucurie alb-violetă. În urmă cu puține momente, pe stadionul Motorul din Arad, s-a încheiat UTA Arad-FC Argeș, partidă contând pentru etapa cu numărul 17 a Ligii a II-a de fotbal. Piteștenii au câștigat cu 2-1.

Citiți și: Ce spun suporterii FC Argeș despre evenimentele grave de la finalul meciului cu Rapid

Elevii lui Emil Săndoi au deschis scorul în minutul 23, prin reușita lui Vasile Buhăescu. Gazdele au egalat prin David Popa, în minutul 69. Alb-violeții au preluat din nou conducerea, în minutul 72, grație golului marcat de Cătălin Stan, stabilind scorul final.

Ca urmare a victorie de astăzi, FC Argeș a urcat pe locul 5 în clasament, cu 35 de puncte acumulate.

Citiți și: Președinte nou la FC Argeș! Cine vine

În următoarea etapă, FC Argeș va juca vineri, 23 noiembrie 2018, pe teren propriu, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, cu Academica Clinceni. (Foto: descriptiv)