Astăzi, până la ora 16, partea centrală a judeţului Argeș se află sub cod galben, anunță Administrația Națională de Meteorologie (ANM).
Potrivit sursei citate, este vorba despre zona delimitată de localităţile Curtea de Argeş, Poenari, Cuca, Băbana, Pitești, Bogaţi, Mioveni, Stâlpeni, Mihăieşti, Goleşti și Godeni.
Se vor semnala, conform ANM, frecvente descărcări electrice, averse care vor cumula 20 – 25 l/mp, grindină de mici şi medii dimensiuni şi intensificări ale vântului care pot lua aspect de vijelie.










