Vin ploile din nou!
Meteorologii au emis cod galben de ploi abundente, Argeșul și alte 14 județene fiind sub avertizare până în această seară.
În aceste zone se vor semnala perioade cu instabilitate atmosferică accentuată ce se va manifesta prin averse torențiale, frecvente descărcări electrice, vijelii și grindină.

În intervale scurte de timp, cantitățile de apă vor depăși 25-30 l/mp și izolat 40 l/mp.
De vineri, de la ora 12.00, va intra în vigoare o informare meteorologică, valabilă în toată țara, de ploi însemnate și instabilitate atmosferică.
Aceasta va fi valabilă până duminică, la ora 22.00.










