Ziua Internațională a Femeii a fost aniversată așa cum se cuvine și de Poliția Română.
Cu ocazia zilei de 8 Martie, poliţiştii le-au oferit astăzi flori femeilor care s-au aflat în trafic, în calitate de conducător auto, pasager sau pieton, ori care au călătorit cu trenul sau avionul.
În București (în Piața Constituției, la Gara de Nord și pe Aeroportul Otopeni), dar și în Argeș și în celelalte județe ale țării doamnele și domnișoarele au primit flori de la polițiști.



![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)









![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
