263×587.jpg La COCOS

O AUTOUTILITARĂ A FOST FURATĂ DE PE BULEVARDUL EROILOR

Un argeșean din comuna Bogați, A.D., a ales un mod original să „sărbătorească” Ziua Națională a României.

Ieri, în jurul orei 9:40, individul a furat o autoutilitară parcată pe bulevardul Eroilor din Pitești. Cu o zi înainte, pe 30 noiembrie, profitând probabil de neatenția șoferului, a intrat în mașină și a sustras cheile de la autovehicul. A doua zi, pe 1 decembrie, dimineața, a revenit în parcarea respectivă, s-a urcat la volanul autoutilitarei și a pornit la drum.

930X122 MAIA
555×222  MAIA

Nu a ajuns departe. Pe același bulevard, Eroilor, a fost oprit în trafic de un echipaj de la Biroul Rutier Pitești. Polițiștii au intrat imediat în alertă. Au descoperit mai întâi că bărbatul nu are permis de conducere. Ulterior au stabilit că mașina era furată.

Poliția, care nu oferă alte detalii despre caz, continuă ancheta, acuzațiile fiind de furt calificat şi conducerea unui vehicul fără permis auto. (Foto: Arhivă)

570x90px https://hevy.ro/
263 x 587 eurial