Șofer băut, oprit de polițiștii argeșeni. Un șofer din Curtea de Argeș (Ionuț Cristian U.), în vârstă de 37 de ani, s-a ales cu dosar penal după ce ieri a fost prins de polițiști băut la volan, a anunțat astăzi Biroul de Presă al Poliției Județene.
Conform sursei citate, șoferul conducea un autoturism pe strada Despina Doamna din municipiul Curtea de Argeș deși era băut. Polițiștii l-au condus la Spitalul Municipal pentru recoltarea de probe biologice de sânge pentru stabilirea alcoolemiei.
Rezultatul: 1,17 mg/l alcool pur în aerul expirat. (Foto: descriptiv)










