263 X 587 CUMPANA 1

VIJELIA A LĂSAT RUCĂRUL ÎN BEZNĂ

Vremea rea a provocat probleme și în Argeș. Locuitorii din Rucăr, comună din nordul județului, au rămas aseară fără energie electrică din cauza vijeliei (ploi abundente, intensificări ale vântului și tunete și fulgere). Potrivit furnizorului, problema a fost remediată, iar la această oră în Rucăr este curent electric.

Amintim că Argeșul se află până mâine, 29 iulie, la ora 9, sub cod galben de precipitații abundente și vijelii. Se vor semnala în continuare averse, frecvente descărcări electrice şi intensificări de scurtă durată ale vântului, Cantităţile de apă vor depăşi local 25-30 l/mp şi izolat 50 l/mp şi va cădea grindină.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555*222 supernova

Totodată, zone din Argeș sunt de aseară și până mâine, la ora 16, sub cod portocaliu de inundații.

570 X 90 CAPRA 3
[236x587px]TârgDeJucării_epitesti