hevy 263x587px

ZECI DE CĂLĂTORI FĂRĂ BILET ÎN TRENURI

În perioada 29 decembrie 2015 – 13 ianuarie 2016 lucrătorii Serviciului Judeţean de Poliţie Transporturi Argeş au acţionat în gări şi în trenurile de călători, a anunțat cu puțin timp în urmă Poliția argeșeană.

Au fost controale pentru depistarea şi sancţionarea călătoriilor frauduloase, precum şi pentru prevenirea şi combaterea faptelor cu violenţă şi menţinerea unui climat de ordine şi siguranţă publică, potrivit sursei citate.

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
555×222  MAIA

Polițiștii au găsit 46 de călători care nu aveau documente de călătorie valabile. În urma controalelor, au fost încasate taxe în valoare de 365 de lei şi aplicate 3 amenzi, însumând 1.050 de lei.

Amintim că acțiuni similare au avut loc pe tot parcursul lunii decembrie a anului trecut

fngcimm BANNER 570×90
hevy 263x587px