hevy 263x587px

UN BĂRBAT S-A ARUNCAT ÎN RÂUL DOAMNEI

Un bărbat s-a aruncat astăzi în râul Doamnei din Piteşti, în spatele sediului Administraţiei Bazinale de Apă Argeş-Vedea.

Bărbatul a recurs la acest gest după ce s-a certat cu o altă persoană, de la care s-a temut să nu ia bătaie. Chiar acea persoană a sunat apoi la 112 şi a anunţat incidentul.

Eurial 930 x 122 eurial
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă au ajuns rapid la faţa locului şi au reuşit să îl scoată în viaţă din apă pe bărbatul care se aruncase în râu. Acesta a avut noroc şi că apa în care a căzut nu era adâncă. Un echipaj SMURD i-a oferit îngrijiri medicale, după care a fost transportat la Spitalul Judeţean de Urgență din Pitești. (Foto Arhivă: protv.md)

New Profesional Consult 570×90
263×587 grota rece