Bunul simț e apanajul unei categorii de oameni din ce în ce mai restrânse. Pentru unii, dacă mașina e locul în care iau masa, strada devine tomberonul cel mai la îndemână.
Este cazul concret al unui șofer de taxi din Pitești filmat de un bărbat după ce a aruncat pe geam, lângă mașină, resturile rămase după înfulecarea mâncării, deși la nici un metru distanță se afla un coș de gunoi.
„Mănânci și arunci pe jos?”, l-a întrebat, apostrofându-l, piteșteanul care a luat atitudine.
Când a înțeles că e filmat, taximetristul s-a urnit din mașină.
„Le strângem, șefu’!”, a spus bărbatul, încă nehotărât dacă să-și asume sau nu isprava (Video).
În înregistrare se vede cum bărbatul, ușor jenat de ipostază, doar împinge resturile alimentare către coșul de gunoi, fără să se aplece să le și ridice. Imaginile au fost postate pe grupul de Facebook – Info Trafic Pitești.
Sursă video: Stroe Mihai – Info Trafic Pitești
Foto: captură video Info Trafic Pitești






![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


