263 X 587 CUMPANA 1

PRIMARUL A DECIS: „RIDICĂM MAȘINILE!”. CE ANUNȚĂ IONICĂ

Primarul a decis: „Ridicăm mașinile!”. Primăria Piteşti se pregăteşte să reia activitatea de ridicare a maşinilor parcate neregulamentar, anunță primarul Cornel Ionică.

„Deşi avem parcări supraterane în Centru şi în Ceair, acestea nu sunt folosite la capacitate maximă, autovehiculele fiind ţinute pe te miri unde! Avem acum lege pentru ridicarea maşinilor parcate neregulamentar și am prevăzut în bugetul pentru 2017 fonduri pentru o platformă de ridicare. Platforma va fi operată în regie proprie, şi nu de o firmă ca până acum, dar ne vom consulta cu toţi factorii implicaţi înainte să dăm drumul la săltarea vehiculelor.”, spune primarul.

IMM 930×122
555*222 supernova

Cornel Ionică nu precizează când ar urma să fie reluată în Pitești activitatea de ridicare a autovehiculelor parcate neregulamentar.

Amintim că luna trecută Guvernul a reglementat din punct de vedere legal această activitate, rămânând la latitudinea fiecărei primării să decidă dacă va trece sau nu la materializarea ei. Amănunte, AICI.

570×90 LA COCOS
Eurial 263×587