Autoritățile abilitate au stabilit astăzi programul după care Tudor Pendiuc trebuie să se prezinte la sediul Poliției Argeș, din Pitești, în cadrul măsurii de control judiciar sub care se află.
Astfel, primarul (încă) suspendat al Piteștiului are obligația să vină la Poliție, la compartimentul Urmăriri al Serviciului de Investigații Criminale, o dată pe săptămână, în fiecare zi de luni. Măsura controlului judiciar se aplică pe o perioadă de 60 de zile.
Amintim că vineri, 14 august, Curtea de Apel București a hotărât ca Pendiuc să fie eliberat din arestul preventiv și să fie judecat în dosarul „Publitrans” sub control judiciar. Detalii, aici: http://epitesti.ro/stiri/justitie/tudor-pendiuc-eliberat-din-arest/.
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)











