263×587 grota rece

ȘOFERI TUPEIȘTI, AMENDAȚI PE FRAȚII GOLEȘTI

Șoferi tupeiști, amendați pe Frații Golești.

Agenți ai Poliției Locale Pitești au avut astăzi o acțiune pe bulevardul Frații Golești din Pitești. Potrivit purtătorului de cuvânt al instituției, Bogdan Aristănțoiu, acțiunea a vizat parcările neregulementare pe trotuar și/ sau spațiul verde.

930X122 MAIA
https://hevy.ro/ 555x222px

În total au fost aplicate 8 sancțiuni contravenționale, precizează sursa citată. ”Pentru oprire neregulamentară, se aplică o sancțiune de 2-3 puncte de amendă (între 290 și 435 de lei), dar și 2 puncte de penalizare la permis, iar pentru staționare amenda este cuprinsă între 580 și 725 de lei (4-5 puncte) și 3 puncte de penalizare la permis.”, ne declară Aristănțoiu.

Purtătorul de cuvânt al Poliției adaugă faptul că acțiunile vor continua și în alte zone de pe raza municipiului Pitești.

fngcimm BANNER 570×90
263×587-2 Grota Rece