Argeșul va avea un nou consilier județean: dezvoltatorul imobiliar Mario Octavian Păun, de la PSD, din Pitești.

Păun va ocupa postul rămas vacant ca urmare a decesului luna trecută a colegului său de partid Adrian Ștefan (subiectul pe larg), fiind următorul pe lista de candidați pe care PSD a prezentat-o în alegerile locale din 2016 pentru CJ.
Validarea noului mandat va fi făcută în ședința ordinară în plen (online) de mâine, 30 aprilie 2020, a Consiliului Județean Argeș.
Mario Octavian Păun are în derulare un proiect imobiliar în Pitești care a atras atenția opiniei publice (amănunte). (Sursă foto principal Mario Octavian Păun: Facebook)











![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
