Vremea imprevizibilă și codul galben de vijelii au făcut prăpăd.
O ploaie cu grindină a cuprins în această seară masivul Iezer-Păpușa din Argeș.
După cum se poate observa și în imagini, gheața, de mărimea unui ou de porumbel sau chiar mai mare, s-a adunat în mormane.

Meteorologii anunțaseră că zona de munte a județului nostru se va confrunta în intervalul 09.08.2021, 15:35 – 09.08.2021, 16:25 cu fenomene meteo periculoase, în acest sens fiind emisă și o avertizare nowcasting de cod roșu.
Reamintim că, nordul județului Argeș se află încă sub cod galben de instabilitate atmosferică accentuată până la ora 23:00.













