Argeș. Budeasa: „Împreună pentru verde”!
Peste 150 de voluntari au participat astăzi la un proiect de responsabilizare socială în localitatea Budeasa denumit sugestiv: „Împreună pentru verde”.

Conform primarului din Budeasa, Mihai Rachieru, care a fost prezent la acțiune, aceasta a fost organizată de Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Argeș în parteneriat cu Primăria Budeasa, Primăria Pitești, societatea civilă, companii, Romsilva și mass media.
Acțiunea a avut loc în satul Gălășești unde s-au plantat aproximativ 2 500 de puieți pe o suprafață de 5.000 mp.

„Mulțumesc și pe această cale tuturor celor implicați pentru ajutorul acordat!
Împreună să facem cât mai mult verde!”, transmite primarul Mihai Rachieru.
Imaginile zilei, AICI:




![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)




