263 x 587 eurial

CEZ: ÎNTRERUPEREA CURENTULUI ÎN ALBOTA, PROGRAMATĂ, NU ACCIDENTALĂ

CURENT_ELECTRIC_STALP

Departamentul Relații Publice al CEZ România informează că întreruperea de marți, 7 octombrie, a furnizării energiei electrice în comuna argeșeană Albota a fost una nu accidentală, ci programată pentru efectuarea de lucrări și anunțată din timp în media și către autoritățile locale. Aceeași sursă precizează că întreruperile accidentale care s-au produs în Albota de-a lungul timpului au avut loc doar pe fondul condițiilor meteo deosebite.

În plus, Departamentul Relații Publice al CEZ România comunică faptul că în comuna Albota, localitate învecinată cu Piteștiul, valoarea investițiilor realizate în perioada 2010-2014 în rețeaua de distribuție a energiei electrice a depășit 1.000.000 de lei.

930X122 MAIA
fngcimm BANNER_IULIE 555×222

Amintim că marți în Albota furnizarea curentului electric a fost întreruptă în timpul zilei pe o perioadă de trei ore și jumătate: http://epitesti.ro/stiri/stiri-stiri/scandalos-albota-ore-la-rand-fara-curent-electric/.

New Profesional Consult 570×90
New Profesional Consult 263×587