După ce, pe 26 martie, consilierii locali s-au întâlnit la Filarmonica Pitești cu măștile pe față, următoarea ședința ordinară a Consiliului Local Pitești, programată pentru 29 aprilie 2020, va fi una online.
Aleșii locali au fost deja înștiințați că plenul de miercuri se va desfășura „prin mijloace electronice, printr-o platformă online de videoconferință”.
Sperăm că dezbaterile și votul nu vor fi ținute departe de ochii presei, date fiind controversatele proiecte imobiliare aflate pe ordinea de zi (amănunte, AICI și AICI) și că ședința, fie ea și online, va fi una publică.













