Eurial 263×587

DIN NOU BÂLCI ÎN PASAJ. VÂNZĂTORI AMENDAȚI

Din nou bâlci în pasaj. Vânzători amendați. Comercianții din pasajul Magnolia au fost amendați ieri de agenții Serviciului Control al Poliției Locale Pitești.

Motivul? Deși municipalitatea a anunțat la începutul acestei luni că toată marfa, fără excepție, trebuie vândută exclusiv în incinta magazinelor (amănunte, AICI), comercianții au ieșit din nou cu produsele în zona pietonală din pasajul Magnolia (de sub bulevardul I.C. Brătianu din centrul municipiului):

[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
https://hevy.ro/ 555x222px

Potrivit viceprimarului Sorin Apostoliceanu, polițiștii locali au amendat 3 agenți economici cu câte 300 de lei fiecare.

Bineînțeles, comercianții au fost și ieri somați să își vândă marfa doar în incinta magazinelor. În caz contrar, vor fi amendați din nou.

[570x90px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti
263×587-2 Grota Rece