Piteștiul va avea un nou primar. Consiliul Local, ședință de urgență.
Peste aproximativ o jumătate de oră, Consiliul Local Pitești se va reuni în ședință de îndată pentru a decide care dintre cei doi viceprimari, Sorin Apostoliceanu sau Laurențiu Zidaru (ambii de la PSD), va prelua interimar atribuțiile funcției de primar.
Decizia este urmare a ordinului emis azi dimineață de prefectul Emilian Dragnea prin care se constată încetarea de drept înainte de termen a mandatului de primar al municipiului Pitești al lui Cornel Ionică.











