Blocuri izolate termic pe banii Primăriei! Topoloveni este singurul oraș din județul Argeș în care reabilitarea termică a blocurilor s-a făcut cu bani de la bugetul local şi de la Guvern. Spre deosebire de Pitești, de exemplu, acolo unde municipalitatea, cu rare excepții, nu s-a implicat mai deloc, lăsând anveloparea termică pe umerii asociațiilor de proprietari.
Recent, Primăria Topoloveni a reluat licitaţia pentru reabilitarea a încă cinci blocuri. Este nevoie de reluarea procedurilor deoarece firma care a câştigat anul trecut licitaţia pentru izolarea termică a acestor blocuri nu s-a apucat de lucru nici până acum. Sunt vizate blocurile P15, P22, P5a, P39 şi P21.
Valoarea totală a lucrărilor se ridică la aproape 2.000.000 de lei.








![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)


