În data de 11 decembrie a.c., poliţiştii din cadrul Secţiei 1 Piteşti au verificat mai multe localuri din centrul Piteştiului, iar în cazul unui cunoscut restaurant au fost descoperite nereguli. Mai exact, clienţii erau serviţi în spațiu închis.
Potrivit unor surse de încredere ale epitesti.ro, este vorba de localul „Brisetto”, situat pe Strada Victoriei din municipiu.
Societatea comercială cu pricina a fost sancţionată contravenţional cu amendă în valoare de 4.000 de lei, conform Legii 55/2020 privind unele măsuri de combatere a pandemiei de COVID-19.
(Foto: descriptiv)





![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)






