Eurial 263×587

ANGAJAT AL UNEI PRIMĂRII DIN ARGEȘ, INFECTAT CU NOUL CORONAVIRUS

Angajat al unei primării din Argeș, infectat cu noul coronavirus. Un angajat al Primăriei comunei Cetățeni a fost diagnosticat cu COVID-19 și internat în spital.

Direcția de Sănătate Publică (DSP) a declanșat ancheta epidemiologică, potrivit procedurilor în astfel de situații, iar majoritatea celorlalți salariați ai instituției, inclusiv primarul și viceprimarul, au intrat în autoizolare.

930X122 MAIA
https://hevy.ro/ 555x222px

Activitatea Primăriei mai este asigurată de 5 dintre cei 16 angajați.

Angajatul infectat a împărțit lumină în comună în noaptea Învierii, dar ar fi făcut-o echipat corespunzător și doar dintr-o mașină, fără să coboare printre cetățeni.

În urma anchetei Direcției de Sănătate Publică, va fi stabilită sursa infectării. (Foto: descriptiv. Sursa: IGSU) 

New Profesional Consult 570×90
263×587 grota rece