În această dimineață, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului Județean Argeș au desfășurat o amplă acțiune în trafic, pe DN 7, pe raza orașului Topoloveni.
Scopul acțiunii a fost combaterea neatenției la volan (cum ar fi utilizarea telefonului sau alte preocupări de natură a distrage atenția de la condus).
Mai mulți șoferi care au tranzitat zona au fost trași pe dreapta.
În cadrul acestei acțiuni, polițiștii argeșeni au împărțit pliante și i-au încurajat pe șoferi să respecte regulile de circulație și să conștientizeze consecințele neatenției la volan.
Video – Florin Popa, purtătorul de cuvânt al IPJ Argeș
Știre în curs de actualizare











![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)
