930×122 POSADA 5

alimente

Avertisment dur: Alimentele pentru Paște care sunt periculoase

Avertisment dur: Alimentele pentru Paște care sunt periculoase

Citiți și: Se dau bani de la stat! Când se alimentează cardurile!

Șeful Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor (ANPC), Horia Constantinescu, a lansat un avertisment referitor la unele alimente pentru Paște periculoase pe care numeroși români ar putea fi tentați să le cumpere.

Cu doar câteva zile înainte de Paște, șeful ANPC, Horia Constantinescu, a avertizat românii să nu cumpere carne de miel sau ouă de la comercianți care vând astfel de produse alimentare de pe marginea drumului sau din portbagajele mașinilor, chiar dacă prețurile sunt mai mici decât la piață sau în supermarket, scrie Playtech.ro.

Citiți și: Informație șoc! Pitești, printre orașele din România care ar vrea să ELIMINE carnea, lactatele și mașinile!?

Acest avertisment lansat de către șeful ANPC vine după ce polițiștii au confiscat peste o tonă de pește din Bucureşti, chiar înainte de Florii.

Atunci, pe lângă confiscarea produselor, poliţiştii au dat și amenzi usturătoare.

555 X 222 CAPRA

Comentarii

Un comentariu

570 X 90 CAPRA 3