A depășit orice limită! Polițist rupt de beat la volan!
Un polițist de 28 de ani a fost oprit luni seară, pe 24 februarie, în stațiunea Saturn, după ce a fost depistat circulând sub influența alcoolului.
Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Județean de Poliție Constanța, tânărul a fost testat cu aparatul etilotest.
Rezultatul a indicat o concentrație de 1,29 mg/litru alcool pur în aerul expirat, valoare mult peste limita legală.
Polițistul, care se afla în timpul liber, a fost condus imediat la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice și investigații suplimentare.
Autoritățile au confirmat că vor desfășura verificări amănunțite pentru a stabili toate circumstanțele incidentului.
Acest caz a stârnit discuții pe tema responsabilității și exemplului pe care funcționarii publici ar trebui să îl ofere.
Faptul că un reprezentant al legii a încălcat regulile pe care are misiunea să le aplice ridică semne de întrebare cu privire la disciplina și etica profesională.
Investigațiile continuă, iar polițistul va fi supus măsurilor legale corespunzătoare.
Acest incident subliniază importanța respectării regulilor de circulație, indiferent de statutul social sau profesional.










![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxEveniment_BTS_epitesti.jpg)



