Coteț și-a dat demisia din CL Pitești! Motivul plecării, AICI! Mihai Coteț și-a prezentat oficial demisia din funcția actuală de consilier local.
Decizia a fost adoptată miercuri, 18 decembrie, în cadrul ședinței Consiliului Local.
În locul său, funcția va fi preluată de Natalia Dumitrache.
Natalia Dumitrache este o moldoveancă de peste Prut care locuiește în România de la vârsta de 15 ani.
În Pitești locuiește de peste 25 de ani.
Mihai Coteț devine oficial senator din partea județului Argeș.
Procesul verbal de validare a fost încheiat vineri, 6 decembrie.
Coteț și-a dat demisia din CL Pitești! Motivul plecării, AICI!
Candidatul PNL a obținut mandatul în urma redistribuirii voturilor la nivel național.
Confirmarea mandatului lui Mihai Coteț aduce o nouă reprezentare pentru PNL în Senat.
Acesta urmează să își preia atribuțiile în perioada următoare.
Noul senator are responsabilitatea de a reprezenta interesele județului Argeș la nivel național.
Mihai Coteț este un politician cunoscut în județul Argeș pentru implicarea sa activă în comunitate.
Acesta a fost vicepreședinte al organizației județene a Partidului Național Liberal (PNL) și un susținător al inițiativelor de modernizare locală.














