Donaris 930 x 122

angajare

LOC DE MUNCĂ. FIRMĂ DIN PITEȘTI ANGAJEAZĂ

Agenția de turism Donaris Tours din Pitești (Piata ”Vasile Milea”, nr. 3, clădirea Maya Center, parter) caută un nou coleg pentru postul de director vânzări. Viitorul nou angajat se va ocupa de relația agenției cu partenerii grupului. Potrivit agenției de turism, se oferă salariu motivant, bonuri de masă și alte beneficii, în funcție de rezultate.

Citiți și: Șansă uriașă pentru angajare!

CANDIDATUL IDEAL

– Studii superioare, de preferință studii economice (turism, marketing);

Citiți și: Primăria Pitești angajează! Oportunitate de carieră

– Experiență în vânzări: de cel puțin 3 ani (activitatea de vânzări într-un hotel constituie un avantaj);

– Cunoștințe temeinice de vânzare și promovare online;

– Excelente abilități de comunicare și prezentare scrisă și orală în română și engleză;

– Cunoaşterea pieţei de produse hoteliere şi a particularităţilor ei;

– Foarte bune abilități de planificare, organizare, de negociere și de rezolvare a situațiilor dificile; implicare și capacitate de lucru, muncă de birou;

– Diplomație, tact, implicare, obiectivism, corectitudine, dinamism, inițiativă, spontaneitate;

– Cunoştinţe foarte bune de utilizare PC, incluzând Microsoft Office.

DESCRIEREA JOBULUI

– Realizează studii de piață și identifică noile oportunități de vânzare;

– Estimează potentialul pe piață al produselor și serviciilor oferite de societate;

– Asigură o bună promovare a produsului în mediul online;

– Analizează prețurile practicate pe piață și înaintează propuneri pentru fundamentarea politicii de prețuri în cadrul societății;

– Monitorizează mediul extern și concurențial;

– Identifică ariile și canalele de vânzări;

– Asigură creșterea continuă a volumului de vânzări;

– Promovează serviciile și produsele societății;

– Gestionează modul de realizare și utilizare a bazei de date referitoare la clienți;

– Răspunde de realizarea planurilor de vânzări, precum și a obiectivelor/target-urilor de vânzări;

– Negociază și semnează contractele de vânzări produs;

– Urmărește în mod constant modul de prezentare a produsului pe internet, dar și comentariile online postate de oaspeți și întocmește rapoarte periodice pe aceste teme;

– Îi raportează directorului general rezultatele obținute în procesul vânzării (periodic sau ori de câte ori e necesar) și face recomandări.

DESCRIEREA COMPANIEI

– Grup hoteluri din România, cu biroul central de vânzări în municipiul Pitești.

Persoanele interesate își pot trimite CV-urile prin e-mail la adresa office@donaris.ro sau le pot depune direct la sediul agenției (Pitești, Piața ”Vasile Milea”, nr. 3, clădirea Maya Center, parter).

[555x222px]KV_WinterSale_epitesti

Comentarii

Comentariiile care conțin cuvinte injurioase/jignitoare și/sau acuzații, nu vor fi publicate pe site. Mai mult decât atât, cei care încalcă aceste reguli minime, vor fi blocați pe site și nu vor mai putea accesa publicația online ePitești.ro. Vă mulțumim pentru înțelegere!

570 X 90 POSADA 3