Încă un obiectiv major de investiții începe în Argeș!
PSD Argeș anunță că încep lucrările de restaurare a Gării Regale Curtea de Argeș.
Un monument istoric de importanță culturală.
Ca urmare a eforturilor pentru dezvoltarea infrastructurii și conservarea patrimoniului județean.
Încă un obiectiv major de investiții începe în Argeș!
Proiectul, cu o valoare de peste 11 milioane de lei, va dura doi ani și se va desfășura conform tehnicilor originale.
Pentru a păstra autenticitatea clădirii.
Acțiunea face parte din strategia PSD de modernizare echilibrată.
Care respectă tradiția și valorile istorice naționale, punând în valoare simbolurile culturale ale județului.
Conform unui comunicat al PSD Argeș:
Echipa PSD Argeș continuă să demonstreze, prin fapte, implicarea pentru dezvoltarea infrastructurii de transport din județ, dar și pentru conservarea și punerea în valoare a patrimoniului cultural și istoric.
Restaurarea Gării Regale din Curtea de Argeș este una dintre multele inițiative ale PSD care asigură echilibru între modernizare și conservarea elementelor cu semnificație istorică națională.












