hevy 263x587px

Jucător de la FC Argeș, amenințat: „Te tai!”

Arnold Garita, atacantul celor de la FC Argeș, a publicat pe Instagram mai multe mesaje primite de la un tânăr fan al piteștenilor.

Potrivit gsp.ro, acestea conțin o amenințare și o apelare rasistă.

930X122 MAIA
https://hevy.ro/ 555x222px

„Salut. Te rog să nu te duci la Steaua, rămâi la Argeș. Te rog. Argeș e cea mai bună echipă și datorită ție avem o șansă să intrăm în play-off.

Te rog, nu pleca! Dacă pleci, te tai, negrule!”, au fost mesajele – care par scrise de un copil – publicate de Garita.

Mai multe amănunte, AICI.

Foto interior: gsp.ro

fngcimm BANNER 570×90
263×587 grota rece