[236x587px]TârgDeJucării_epitesti

LIVE!! A început! Oamenii au ieșit în stradă!

În aceste momente, angajații Uzinei Dacia au ieșit în stradă. Aceștia vor protesta pe platoul Casei de Cultură a Sindicatelor din Mioveni.

IMM 930×122
Posada Curtea de Arges 555×222

Este un protest de amploare. Miile de oamenii au ieșit în stradă pentru salarii mai mari.

 

Acești suflă în goarne și agită steagurile și pancartele.

La miting participă și sindicatele afiliate la Confederația Blocului Național Sindical și Federația Industrial BNS.

 

De asemenea, și jandarmii argeșeni sunt prezenți la eveniment pentru menținerea ordinii și siguranței publicei.

930X122 MAIA
555*222 supernova

 

În intervalul 13:00 – 15:00, accesul auto ar putea fi restricționat pe străzile adiacente platoului Casei de Cultură a Sindicatelor din Mioveni, respectiv Str. Radu cel Frumos, Str. Uirii, Str. Tudor Mușatescu.

Știre în curs de actualizare

fngcimm BANNER 570×90
263×587 grota rece