263×587 MAIA

CG, planul B: Au anunțat! Candidează!

Breaking! Candidatura lui Călin Georgescu la prezidențiale, admisă

CG, planul B: Au anunțat! Candidează!

Liderul AUR, George Simion, și președinta Partidului Oamenilor Tineri (POT), Anamaria Gavrilă, și-au anunțat candidatura la alegerile prezidențiale din 2025.

pizzeria sapori  930 122
[555x222px]TârgDeJucării_epitesti

Decizia vine după ce Curtea Constituțională a invalidat candidatura lui Călin Georgescu, considerat inițial opțiunea AUR pentru cursa electorală.

Strategia AUR pentru alegeri

Anunțul a fost făcut de George Simion pe pagina sa de Facebook, unde a subliniat că doar unul dintre cei doi va rămâne în cursă, urmând ca celălalt să se retragă după validarea candidaturilor.

Au anunțat

„Planul este realizat, mergem mai departe, implicați-vă ca să strângem semnăturile în timp record”, a transmis liderul AUR.

CG, planul B: Au anunțat! Candidează!

Candidatura dublă a fost stabilită în urma Consiliului Național al AUR, desfășurat marți seară, și a discuțiilor dintre George Simion și Anamaria Gavrilă.

Miza alegerilor și strategia electorală

Prin această strategie, AUR încearcă să-și maximizeze șansele în cursa pentru Cotroceni, oferind alegătorilor două opțiuni din același spectru politic.

George Simion ar fi acceptat această poziție, de a candida în numele electoratului suveranist la alegerile prezidențiale din luna mai, în locul lui Călin Georgescu.

pizzeria sapori  930 122
[555x222px]Joia-_pentru-copii_epitesti

Sursa: Euronews.ro

[236x587px]TârgDeJucării_epitesti