În această seară BCM U Pitești a jucat primul său meci de verificare în cadrul memorialului „Elemer Tordai”, care se desfășoară în Sala Transilvania din Sibiu în perioada 27-29 august.
Elevii sârbului Jovica Arsic au întâlnit Dinamo. Piteștenii au pierdut cu 72-69.
Vor urma meciurile cu CSU Sibiu (mâine) și Steaua CSM EximBank (sâmbătă).












