Echipa de handbal junioare II a CS Dacia Mioveni 2012, pregătită de Alin Oprescu, participă în acest weekend la turneul de sală II din cadrul Campionatului Naţional. Turneul se desfăşoară în Sala Sporturilor din Plopeni (județul Prahova).
Astăzi, în prima zi a competiției, handbalistele din Mioveni au întâlnit Chimia Râmnicu Vâlcea. Scorul final a fost egal, 16-16. Rezultatul le califică pe argeșence la Turneul Semifinal 1, etapă superioară a Campionatului Național. Calificarea este bătută în cuie indiferent de deznodământul partidei pe care mâine, de la ora 10, CS Dacia Mioveni 2012 o va disputa cu echipa gazdă, HC Activ CSO Plopeni.
UPDATE: CS Dacia Mioveni 2012 a câștigat meciul cu HC Activ CSO Plopeni cu 27-26.










![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)

