Încă două benzinării pe centura ocolitoare a Piteștiului.
Două noi benzinării vor fi construite în Pitești, pe centura ocolitoare a municipiului (în regim de autostradă).

Este vorba despre două benzinării Mol care vor fi așezate de o parte și de alta a autostrăzii la km 110+100.
În acest sens a fost elaborat un Plan Urbanistic Zonal. Compania care va face investiția a cerut deja aviz de mediu de la Agenția pentru Protecția Mediului Pitești. Cetățenii pot consulta la APM PUZ-ul și pot face observații cu privire la acesta.
Observaţii/comentarii şi sugestii se primesc în scris la sediul APM Argeş până pe 9 noiembrie, anul curent.












