Poliţiştii au ridicat astăzi de la spitalul „Marie Curie” din București documente care îi vizează pe copiii transferaţi din județul Argeş, dar şi foaia de observaţie a bebeluşului decedat.
De asemenea, poliţiştii au vorbit cu părinţii copiilor, dar şi cu medicii care îi îngrijesc, a declarat pentru Mediafax dr. Dan Buzatu, managerul spitalului „Marie Curie”.
Anchetatorii au solicitat spitalului şi documentele cu privire la copilul de 11 luni care a decedat pe 4 februarie în urma unei infecţii grave cu bacteria E.coli. (Sursa: http://www.mediafax.ro/, editarea și titlul: http://epitesti.ro/, foto: evz.ro)












