Cazurile de furt de curent electric sunt nu puține și în județul Argeș.
În urma unei razii, Poliția a descoperit în comuna Hârtiești o adevărată bandă de hoți. Nu mai puțin de șapte indivizi aveau instalații electrice clandestine, cu care își racordaseră locuințele la rețeaua publică. Fiecare dintre cei șapte s-a ales cu dosar penal. Urmează ca furnizorul să stabilească valoarea furtului, a prejudiciului care i-a fost creat prin alimentarea frauduloasă cu energie electrică.
Cei șapte hoți de curent au 20, 32, 37 (doi dintre ei), 40, 42 și 46 de ani.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)








