263 x 587 eurial

(VIDEO) PIETONI LUAȚI CA DIN OALĂ DE POLIȚIȘTII RUTIERI

Pietoni luați ca din oală de polițiștii rutieri. Indisciplina pietonilor a fost principala cauză a accidentelor rutiere produse anul trecut în județul Argeș (AICI, subiectul pe larg).

Este motivul pentru care polițiștii rutieri organizează periodic acțiuni pentru sancționarea pietonilor care traversează strada prin loc nepermis. O astfel de acțiune a avut loc astăzi pe bulevardul Republicii, în centrul Piteștiului, în fața Teatrului „Alexandru Davila”.

930 x122 grota rece
555×222  MAIA

Deși în apropiere există două treceri de pietoni, unii au preferat să traverseze neregulamentar. Au fost sancționați de polițiștii rutieri piteșteni. Traversarea neregulamentară a străzii poate fi sancționată cu amendă de până la 290 de lei.

570 X 90 CAPRA 3
New Profesional Consult 263×587