UPDATE – Argeș: Șofer penal, prins și băgat după gratii. ”Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând ca mâine să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești cu propunere de luare a unei măsuri preventive”, transmite Poliția Argeș.
Un bărbat în vârstă de 45 de ani, din comuna argeșeană Vedea, a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce suspendat.
Informația ne este furnizată de Biroul de presă al Poliției Argeș.
Conform sursei citate, bărbatul a mai fost prins conducând fără drept și pe data de 23 februarie, atunci când se afla și sub influența băuturilor alcoolice. La momentul respectiv a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o valoare mai mică de 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii din Poiana Lacului i-au întocmit bărbatului dosar penal, la această oră aflându-se la sediul unității de poliție pentru audieri. (Foto: descriptiv)






![[270x300px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/270x300pxCampanie-Fashion-Mai_epitesti.jpg)




