Urgență SMURD, unei femei i s-a făcut rău în autocar.
Un echipaj cu ambulanță SMURD de prim ajutor calificat de la punctul de lucru de la Cota 2000 (munții Făgăraș) intervine la această oră pentru a-i acorda îngrijiri medicale unei femei în vârstă de 63 de ani, care acuză o stare de rău.
Femeia este pasager într-un autocar care circula pe DN 7C Transfăgărășan, de la Valea cu Pești spre Bâlea Lac, potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Argeș.











