Elevul fenomenal de la Colegiul Național „I.C. Brătianu” din Pitești despre care am scris cu doar câteva zile în urmă a obținut o performanță remarcabilă.
Tony Manea a câștigat premiul I și medalia de aur la olimpiada națională de fizică, olimpiadă desfășurată în Timișoara.
Amintim că Tony Manea este elev în clasa a IX-a a prestigiosului colegiu, la profilul matematică-informatică, informatică intensiv. Detalii despre elevul de excepție de la „I.C. Brătianu”, aici: http://epitesti.ro/stiri/stiri-stiri/elev-fenomenal-la-colegiul-bratianu/. (Foto: Colegiul Național „I.C. Brătianu”)











