Primăria Budeasa, gest de milioane. Administrația locală din comuna argeșeană Budeasa, condusă de primarul Nicolae Mihail Rachieru (foto), a premiat cuplurile din localitate care au sărbătorit recent „Nunta de aur”.
Pentru că reprezintă un model de înțelegere și fidelitate, șapte cupluri din Budeasa care au împlinit 50 de ani de căsnicie neîntreruptă au fost onorate de comunitate și felicitate la sediul Consiliului Local.
De asemenea, fiecare familie a primit câte 500 de lei din partea administrației comunei.
Premiile au fost înmânate de primarul Nicolae Mihail Rachieru.










