SC Termo Calor anunță modificarea programului de distribuție a agentului termic în Pitești, către locuințele racordate la sistemul centralizat de încălzire.
„Având în vedere creșterea temperaturilor exterioare, s-a luat decizia ca, începând din data de 09.04.2020, furnizarea agentului termic pentru încălzirea locuințelor să se realizeze în intervalul orar 18:00-10:00.
În funcție de evoluția temperaturilor exterioare din următoarele zile, programul de livrare a agentului termic va fi adaptat corespunzător.
Pentru informaţii suplimentare, piteştenii au la dispoziţie numerele de telefon 0729.980.382 și 0729.980.383”, comunică societatea de termoficare a municipalității piteștene.
Precizăm că până astăzi furnizarea agentului termic pentru încălzire se făcea 24 de ore din 24.












