Argeș: Urgență la azil! Femeie inconștientă
O femeie dintr-un cămin de bătrâni a fost transportată de urgență la spital, după ce a fost găsită în stare de inconștiență.
Incidentul s-a petrecut în această dimineață, într-un spațiu destinat îngrijirii de bătrâni din Curtea de Argeș.
Potrivit surselor noastre, după ce femeia în vârstă de aproximativ 91 de ani a fost găsită inconștientă, personalul azilului ar fi fost cel care ar fi alertat imediat autoritățile.
Argeș: Urgență la azil! Femeie inconștientă
La fața locului s-a deplasat un echipaj medical SMURD, care a preluat victima și i-a acordat primul ajutor calificat.
Paramedicii au constatat că femeia avea funcții vitale și, după ce au stabilizat-o, au transportat-o la spital, însă tot în stare de inconștiență, precizează ISU Argeș pentru ePitești.ro.
Foto: Descriptiv/hotnews.ro
![[236x587px]TârgDeJucării_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2024/04/263x587pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)











