Eurial 263×587

Zeci de bătrâni intoxicați într-un azil!

Zeci de bătrâni intoxicați într-un azil!

În această noapte, zeci de bătrâni s-au intoxicat cu soluție pentru acarieni, într-un cămin de bătrâni.

930X122 MAIA
555×222 grota rece

Șase vârstnici au fost duși la spital, iar alți 38 ai fost aduși înapoi în camere, transmite Inspectoratul pentru Situații de Urgență Constanța.

„Beneficiarii se reîntorc în camere, cu sprijinul echipajelor de intervenţie şi al personalului centrului de îngrijire”, au precizat reprezentanţii ISU Constanţa.

La faţa locului au intervenit mai multe autospeciale.

Zeci de bătrâni intoxicați într-un azil

„A fost evacuată întreaga clădire.

În urma tuturor măsuratorilor efectuate de echipajul CBRN, nu s-au identificat substanţe periculoase”, a mai precizat ISU Constanţa, citat de Digi24.

Autoritățile urmează să stabilească condițiile în care bătrânii s-au intoxicat.

930×122 LA COCOS
555×222 grota rece

Căminul de vârstnici se află în Eforie Sud.

Sursă foto: Arhivă/Descriptiv

570×90 MAIA
Eurial 263×587