Zeci de bătrâni intoxicați într-un azil!
În această noapte, zeci de bătrâni s-au intoxicat cu soluție pentru acarieni, într-un cămin de bătrâni.
Șase vârstnici au fost duși la spital, iar alți 38 ai fost aduși înapoi în camere, transmite Inspectoratul pentru Situații de Urgență Constanța.
„Beneficiarii se reîntorc în camere, cu sprijinul echipajelor de intervenţie şi al personalului centrului de îngrijire”, au precizat reprezentanţii ISU Constanţa.
La faţa locului au intervenit mai multe autospeciale.
Zeci de bătrâni intoxicați într-un azil
„A fost evacuată întreaga clădire.
În urma tuturor măsuratorilor efectuate de echipajul CBRN, nu s-au identificat substanţe periculoase”, a mai precizat ISU Constanţa, citat de Digi24.
Autoritățile urmează să stabilească condițiile în care bătrânii s-au intoxicat.
Căminul de vârstnici se află în Eforie Sud.
Sursă foto: Arhivă/Descriptiv











