Poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale Argeş au pus în executare un mandat de arestare preventivă, emis de Judecătoria Curtea de Argeș, ca urmare a înlocuirii măsurii arestului la domiciliu, privind un tânăr de 19 ani, din municipiul Basarabilor. Suspectul, pe nume Ionuţ-Alexandru C. a fost încarcerat., fiind cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat.
DIN AREST LA DOMICILIU, ÎN AREST PREVENTIV





