Piteșteanul Bogdan Berechet, noul șef al Poliției Capitalei.
De astăzi, prin ordin al ministrului afacerilor interne, Bogdan Berechet a fost împuternicit să îndeplinească atribuțiile funcției de director general al Direcției Generale a Poliției Municipiului București.
Împuternicirea este pentru o perioadă de 3 luni.
Născut în Pitești în anul 1978, Berechet este comisar-șef de poliție. Este căsătorit și are doi copii.


![[930x122px]Campanie-vânzări-Ursuleți_epitesti](https://epitesti.ro/wp-content/uploads/2025/10/930x122pxKVGeneral_epitesti-1.jpg)






